Turklāt Dienvidkorejā ir augsta garīgo slimību izplatība

Share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

Turklāt Dienvidkorejā ir augsta garīgo slimību izplatība

Amerikāņu biotehnoloģiju uzņēmums Grāls tika dibināts 2015. gadā Sanfrancisko, Kalifornijā, lai palīdzētu atklāt vēzi tā agrīnās stadijās.

Reklāmā norādītā cena 949 ASV dolāri par Galleri testu, kuru izraksta tikai receptes, ko pacientiem izraksta medicīnas speciālisti, pašlaik nesedz apdrošināšana. Financial Times bija pirmais, kas publicēja kļūdainās vēstules, atsaucoties uz iekšēju biznesa dokumentu, kas liecināja, ka 408 Galleri testa dalībnieki ir bijuši nepareizi informēti, ka viņiem ir ar vēzi saistīts signāls.

Paziņojumā, kas sniegts uzņēmumam Fierce Medtech, Grāls atzina kļūdu un norādīja, ka “problēma nekādā veidā nav saistīta ar nepareizu Galleri laboratorijas testa rezultātu vai to nav izraisījusi.”

Tā vietā, saskaņā ar uzņēmuma teikto, tā vēlamais telemedicīnas pakalpojumu sniedzējs PWNHealth netīšām nosūtīja vēstules programmatūras defekta dēļ.

Neprecīzās vēstules tika izplatītas laikā no 10. līdz 18. maijam, un 19. maijā PWNHealth brīdināja Grālu par problēmu.

“Mēs risinājām pamatproblēmu stundas laikā pēc tam, kad par to uzzinājām, un esam ieviesuši papildu procesus, lai nodrošinātu, ka tā vairs neatkārtojas,” saka PWNHealth. “Sadarbībā ar Grālu mēs sākām sazināties ar ietekmētajām personām 36 stundu laikā.”

Paziņojumā tiek apgalvots, ka nederīgo veidlapu burtu pamatā esošā programmatūras konfigurācijas kļūda ir deaktivizēta. Grāls norādīja, ka vairāk nekā puse vēstuļu tika piegādātas, pirms Galleri testa saņēmēji bija savākuši asinis.

“Pēc paziņojuma par incidentu Grāls nekavējoties sāka sazināties ar visām personām, kuras saņēma PWNHealth vēstuli, pa tālruni vai e-pastu, un mēs turpinājām centienus, līdz apstiprinājām, ka esam veiksmīgi sazinājušies ar katru personu pa tālruni, e-pastu vai vēstuli,” teikts testā. veidotājs.

Pēc Grāla teiktā, neviena informācija par pacientu netika nelikumīgi apdraudēta vai nopludināta problēmas dēļ, un saistībā ar krāpnieciskajām vēstulēm nav reģistrēti nevēlami notikumi vai citi pacienta bojājumi.

“Kā uzņēmums, kas orientēts uz pacientiem, Grail nopietni uztver mūsu apņemšanos nodrošināt uzticamus un precīzus Galleri testu rezultātus un augstākās kvalitātes pieredzi mūsu pacientiem,” teikts paziņojumā.

“Šajā nolūkā Grail ir daudz kvalitātes kontroles procesu, lai nodrošinātu, ka Galleri testa rezultāti atbilst mūsu stingrajām uzticamības un precizitātes prasībām.”

Alabamas gubernatore Keja Aivija 30. maijā parakstīja likumprojektu, kas aizliedz transpersonām piedalīties koledžas sieviešu sporta komandās.

Vēl nesen valsts aizliedza transpersonām K līdz 12. klases sportistēm piedalīties sieviešu jaunatnes sportā. Pat pēc hormonterapijas saņemšanas skolēni saskaņā ar likumu nevar spēlēties ar citu dzimuma identitāti.

“Paskatieties, ja esat bioloģisks vīrietis, jūs Alabamas štatā nepiedalīsities sieviešu un meiteņu sporta veidos. Tas ir par godīgumu, vienkārši un vienkārši.

– Īvija

Koledžas noteikumu virzība sākās aprīlī, kad mēneša vidū tika virzīti tiesību akti. K līdz 12 aizliegums tika ieviests 2021. gadā.

“Piespiežot sievietes sacensties ar bioloģiskiem vīriešiem, tiktu mainīts gadu desmitiem ilgs progress, ko sievietes ir panākušas vienlīdzīgu iespēju jomā vieglatlētikā,” aprīlī saka likumprojekta sponsore republikāņu pārstāve Sjūzena Duboze. Viņa turpināja: “Nekāda hormonu terapija nevar atsaukt visas šīs priekšrocības, ko sniedz piedzimšana par vīrieti.”

Saskaņā ar pasākumu bioloģiskajām mātītēm nebūtu atļauts sportot ar vīriešiem, kas ir izraisījis LGBTQ+ kopienas locekļu un atbalstītāju kritiku par aizliegumu. Cilvēktiesību kampaņas štata direktore Alabamas štatā Karmariona D. Andersons-Hārvijs norāda, ka pasākums ir daļa no “sistemātiska uzbrukuma LGBTQ+ cilvēkiem” Alabamā un citur.

Divdesmit papildu štatos, tostarp Aidaho, Vaiomingā, Teksasā un Floridā, ir aizliegta transpersonu un meiteņu dalība sieviešu sporta veidos.

Andersone-Hārvija secina: “Tikai divu gadu laikā viņa un ekstrēmistu likumdevēji Alabamas štatā ir pieņēmuši četrus likumprojektus, kas vērsti pret LGBTQ+. No diktēšanas, kādas vannas istabas mēs varam izmantot, līdz klaji ignorējot faktiskās problēmas sieviešu sportā, šie politiķi padara Alabamu par arvien naidīgāku vietu transpersonām un LGBTQ+ kopienai kopumā.

K-pop, K-BBQ un K-Beauty ir pārņēmuši internetu ar savu popularitāti. Papildus jautrai mūzikai un gardiem ēdieniem Dienvidkoreja ir pazīstama arī ar vēl vienu neveiksmīgu patiesību: nācijas pašnāvību rādītājiem Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstu vidū.

Iedomājieties, ka pamostaties pirms saullēkta un līdz pusnaktij ir jāievada matemātika un zinātne savās smadzenēs. Pēc tam jūs pamostaties un atkārtojat to pašu. Mēģiniet arī iedomāties, ka jums ir jāstājas rindā universālveikalā, lai savāktu luksusa preces ar ierobežotu algu, lai “iederētos” sabiedrībā. Tas nav distopiska romāna sižets, bet gan daudzu dienvidkorejiešu realitāte.

Tiek ziņots, ka 2022. gada augustā Dienvidkorejā tika izdarītas 1046 pašnāvības. No OECD dalībvalstīm Dienvidkorejā ir visaugstākais pašnāvību līmenis.

Turklāt Dienvidkorejā ir augsta garīgo slimību izplatība. Saskaņā ar Korejā veikto valsts mēroga epidemioloģisko pētījumu par garīgajiem traucējumiem, katram ceturtajam korejietim kādā brīdī būs garīga slimība.

Neskatoties uz daudzajām garīgās veselības problēmām un pašnāvību rādītājiem, palīdzēt garīgajai veselībai nav viegli valstī. Tabu raksturs runāt par garīgo veselību ir daudzu dienvidkorejiešu uzskats, padarot Dienvidkorejas ārstu aizstāvības centienus galvenokārt neefektīvus.

Dienvidkorejas ideālais skaistuma standarts un fiksācija svaram ir negatīvi ietekmējuši daudzus cilvēkus, tostarp jauniešus. Dienvidkorejas sievietes vidējais svars ir aptuveni 130 mārciņas, kas ir par 40 mārciņām mazāk nekā vidēji smagai amerikānietei.

2017. gadā veiktā aptauja atklāja, ka korejiešu sieviešu koledžas studentes bija vairāk ieinteresētas atrast ātrākus veidus, kā zaudēt svaru un uzlabot savu izskatu, nevis piedalīties fiziskās aktivitātēs, mainot savus ēšanas paradumus, kas var pasliktināt viņu veselību.

Sabiedrības standarti ir arī citā līmenī valstī. Luksusa preces tiek izmantotas, lai novērtētu bagātību, izskaidrojot iemeslu, kāpēc valsts pārmērīgi tērē dizaineru precēm. Luksusa monarhi tagad ir dienvidkorejieši, vismaz naudas tērēšanas ziņā. Luksusa preču patēriņš valstī 2022. gadā pieauga par 24%, radot 16,8 miljardus ASV dolāru ieņēmumus jeb 325 ASV dolārus uz vienu cilvēku.

Patērētāji Dienvidkorejā ir vairāk saistīti ar izskatu un finansiālajiem panākumiem nekā lielākajā daļā citu valstu, radot nereālu personību un tieksmi lepoties, publicējot savas jaunās rokassomas un pulksteņus sociālo mediju platformās. Šī nepraktiskā realitāte, kas rada spiedienu savākt luksusa preces, lai justos pieņemti un gūtu panākumus, bieži liek cilvēkiem, īpaši jaunākiem pieaugušajiem, nonākt parādos.

Papildus valstī izplatītajam “ideālajam” skaistuma un modes standartam akadēmiķi ir vēl viens liels stresa izraisītājs. Daudzi korejiešu studenti piedalās pēcskolas akadēmijās, kurās viņi visu dienu uzturas, lai mācītos un sagatavotos koledžai. Izaicinošā, konkurētspējīgā un saspringtā izglītības vide Dienvidkorejā ir nozīmīgs stresa cēlonis studentiem un ģimenēm.

Dže Jun Kima, Dienvidkorejas vidusskolas skolniece, kas dzīvo Seulā, stāsta, ka viņas diena sākas pulksten 6 no rīta un sāk savu dienu ar īsu iepriekšējās nakts apskatu pirms brokastīm. Pēc gatavošanās viņa dodas uz skolu pulksten 8:30. Pēc nodarbībām un vakara pašmācības viņai jādodas uz akadēmiju, lai iegūtu intensīvāku izglītību, kas pielāgota viņas koledžas iestājeksāmenam. Kad viņa pārnāk mājās, tas parasti ir ap pulksten 12:00. Pēc ātras nakts rutīnas viņa iet gulēt un gatavojas rīt darīt to pašu. Arī nedēļas nogales viņai īpaši neatšķiras, jo viņa dodas uz privātajām akadēmijām, lai turpinātu studijas.

Aptuveni 70% no 25 līdz 34 gadus veciem jauniešiem Korejā ir ieguvuši universitātes grādu, un akadēmiskā konkurence sākas agri un dominē to ģimeņu dzīvē, kurās ir bērni, kas jaunāki par 18 gadiem. Spiediens uz vecākiem likt saviem bērniem sīvās konkurences apstākļos. izglītības vide ir būtisks raižu un finansiāla stresa avots. Studenti ne tikai izjūt stresu no nemitīgajām mācību sesijām un spiediena, bet arī visas ģimenes saņem saspiežošu spēku no sabiedrības ar dārgām pēcskolas akadēmijām un privātskolotājiem, kuros, šķiet, piedalās visi.

Daudzās skolās ir arī sistēma, ko sauc par yaja — šo terminu var aptuveni tulkot kā “vakara pašmācība”. Yaja koncepcija tika ieviesta 1981. gadā, lai nodrošinātu, ka studenti saņem visu nepieciešamo izglītību. Skolēniem ir jāpaliek skolā un, ja neskaita vienu pusdienu pārtraukumu, viņiem jāpaliek tur līdz vēlai naktij, dažreiz līdz 22:00. Lai gan katrai skolai ir atšķirīga politika un ne katra skola piedalās vakara pašmācībā, daudzas to dara, proti, skolēni. lielāko dienas daļu pavada skolā ar grāmatām un mājasdarbiem.

Atkāpšanās no normas

Do Young Woo , pazīstams arī kā 18 High, ir Dienvidkorejas hiphopa mākslinieks, kurš pārcēlās uz dzīvi Amerikā. Viņš min, ka starp abām kultūrām ir manāmas atšķirības.

Uzlecošais mākslinieks saka, ka visnozīmīgākā atšķirība starp studentiem Amerikā un Korejā ir ASV studentu spēja un spēks sekot saviem sapņiem, nerūpējoties par citu viedokli. Woo turpina, ka daudziem Dienvidkorejas studentiem ir jāstrādā, lai nodrošinātu stabilu karjeras ceļu vadošajos uzņēmumos, pretējā gadījumā tiek traucēts viņu veiksmīgas personas statuss.

“Ja pēc absolvēšanas neizdodas iekļūt “labā” universitātē vai “apbrīnojamā” uzņēmumā, daudziem nākas saskarties ar nevajadzīgām neveiksmēm un bēdām,” saka Vū.

Woo saka, ka cilvēki jūtas sakauti, jo viņu akadēmiskā izglītība un karjeras statuss kļūst par novērtēšanas rīku. Ir daudzas parādības, kurās cilvēka izglītība un nodarbošanās kļūst par sociālās dzīves vizītkarti. Tā vietā, kas cilvēkam patīk, kādas ir viņa aizraušanās vai kas viņus patiesi dara laimīgus, šķiet, ka ir svarīgi tikai tas, kurā skolā viņš gājis un kāds ir viņu darbs.

Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet vietni https://dietoll-official.top/

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp
Share on pinterest