Avšak, “cum” sa často používa na opis ejakulácie alebo semena

Share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

Avšak, “cum” sa často používa na opis ejakulácie alebo semena

Oficiálna webová stránka Maasalong – používateľské recenzie, cena a kde kúpiť

 • Nič to nestojí a je vždy dostupné. Mnoho ľudí používa metódu vysúvania, pretože je zadarmo a vždy v prípade potreby k dispozícii. To z nej robí bežnú formu antikoncepcie, ak v tom čase nie je k dispozícii nič iné.
 • Nemá žiadne vedľajšie účinky. Na rozdiel od kondómov, ktoré môžu dráždiť ľudí s alergiou na latex alebo hormonálnu antikoncepciu, nemá vyťahovacia metóda žiadne vedľajšie účinky. To však neznamená, že bude chrániť pred sexuálne prenosnými infekciami (STI) alebo tehotenstvom.

Riziká používania vyťahovacej metódy

Riziká používania metódy vyťahovania zahŕňajú nasledovné:

 • Nechráni pred pohlavne prenosnými chorobami. Zatiaľ čo metóda vyťahovania znižuje šance na otehotnenie, nechráni pred pohlavne prenosnými chorobami.
 • Je ťažké to urobiť efektívne. Použitie metódy vytiahnutia na antikoncepciu je ťažké, pretože vyžaduje, aby majiteľ penisu vytiahol svoj penis, keď je intenzita rozkoše najvyššia. To si vyžaduje veľa sebakontroly a praxe, aby ste dosiahli správne načasovanie.

Čo robiť, ak dôjde k nehode

Ak sa jeden alebo obaja partneri spoliehali na vyťahovaciu metódu ako antikoncepciu a nedokázali ju včas vysadiť, je dôležité zvážiť núdzovú antikoncepciu, aby sa zabránilo otehotneniu. Núdzovú antikoncepciu, ako je ranná tabletka a vnútromaternicové teliesko (IUD), možno použiť až päť dní po nechránenom pohlavnom styku.

Užitie tabletky ráno po čo najskôr po nechránenom pohlavnom styku zvyšuje jej účinnosť. Vnútromaternicové teliesko však možno zaviesť kedykoľvek v rámci päťdňového okna a bude stále rovnako účinné.

Sexualita je neoddeliteľnou súčasťou ľudskej skúsenosti a s ňou prichádza obrovské množstvo terminológie. Od hovorového slangu po vedecký žargón môže byť nespočetné množstvo výrazov súvisiacich so sexom mätúce alebo nepochopené. Pochopenie správneho významu týchto pojmov je však nevyhnutné, aby jednotlivci prevzali vlastníctvo svojho tela a robili informované rozhodnutia o svojom sexuálnom zdraví a potešení.

Kľúčové poznatky:

 • Orgazmus je vrcholom sexuálneho vzrušenia a je sprevádzaný príjemnými pocitmi a mnohými fyziologickými zmenami v tele.
 • Orgazmy sú zvyčajne výsledkom sexuálnej stimulácie genitálií alebo erotogénnych zón. Trvanie orgazmu sa líši a ľudia môžu počas pôrodu zažiť viacero typov orgazmov klitorisu, vaginálneho, análneho, penilného, ​​prostatického, bradavkového a dokonca aj orgazmu.
 • Ejakulácia je vypudenie semena z penisu počas orgazmu a ženská ejakulácia zahŕňa vylučovanie hustej tekutiny zo Skeneho žliaz.
 • „Cumming“ je hovorový výraz bežne používaný na opis orgazmu alebo ejakulácie. Avšak „cum“ sa častejšie používa na opis ejakulácie alebo semena a tieto významy sa môžu líšiť v závislosti od kontextu a od toho, kto používa slang.

Poďme sa teda ponoriť do niektorých najbežnejších pojmov: orgazmus, ejakulácia a cumming, aby sme preskúmali ich podobnosti a rozdiely.

Orgazmy vysvetlené

Orgazmus je vrcholom sexuálneho vzrušenia a je zvyčajne sprevádzaný intenzívne príjemným pocitom, ktorý možno pociťovať v genitáliách a iných častiach tela. Počas orgazmu sa svaly v perineu, análnom zvierači a reprodukčných orgánoch stiahnu a telo uvoľní hormón dobrej nálady oxytocín.

Typy a trvanie orgazmu

Ľudia s vagínou majú to šťastie, že môžu počas pôrodu zažiť viacero druhov orgazmov, vrátane klitorisu, vaginálneho, análneho, zmiešaného, ​​bradavkového a dokonca aj orgazmu. Mnoho ľudí s vagínou však môže dosiahnuť orgazmus iba stimuláciou klitorisu. Ľudia s penismi môžu mať aj viacero typov orgazmov, vrátane orgazmu penisu, prostaty a análneho orgazmu.

Jedinci s vagínou zvyčajne zažívajú orgazmus, ktorý trvá približne 20 až 35 sekúnd, aj keď je možné, že trvanie sa môže meniť, či už na kratšie alebo dlhšie trvanie. Ľudia s penismi majú v priemere o niečo kratší orgazmus, ktorý trvá od 5 do 20 sekúnd.

Ako dochádza k orgazmom?

Orgazmy sú zvyčajne výsledkom sexuálnej stimulácie pohlavných orgánov alebo iných erotogénnych zón, ako sú bradavky alebo prsia. Orgazmy však môžu nastať aj bez sexuálnej stimulácie, napríklad v sexuálnych snoch.

V tele dochádza k niekoľkým fyziologickým zmenám, ktoré vedú k orgazmu, počas neho a po ňom, známym ako cyklus sexuálnej odozvy. Výskumníci rozdelili tento cyklus do štyroch fáz:

 • Fáza vzrušenia. Osoba zvyčajne vstupuje do fázy vzrušenia ako odpoveď na sexuálnu stimuláciu, ako je dotyk. Počas tohto štádia mnohé fyziologické zmeny zahŕňajú zvýšený prietok krvi do pohlavných orgánov, vyššiu srdcovú frekvenciu a krvný tlak, vaginálnu lubrikáciu a vylučovanie preejakulátu z penisu. To je sprevádzané psychickým vzrušením, ktorého intenzita sa v tomto štádiu mení.
 • Plošinové štádium. Počas fázy plateau dochádza k ďalšiemu zvýšeniu srdcovej frekvencie, krvného tlaku a frekvencie dýchania spolu s stiahnutím vonkajšej časti podnebia, zväčšením prsníkov a stiahnutím semenníkov. Narastá aj sexuálne napätie, ktoré môže vyústiť do orgazmu, aj keď nie vždy. Niektorí ľudia môžu zostať v tomto štádiu bez dosiahnutia orgazmu, najmä pri penetratívnom sexe.
 • Fáza orgazmu. V štádiu orgazmu vrcholí srdcová frekvencia, krvný tlak a dychová frekvencia a dochádza k mimovoľným svalovým kontrakciám. U ľudí s vagínou sa maternica stiahne a vonkajšia časť klitorisu sa stiahne. Zatiaľ čo ľudia s penisom zažívajú kontrakcie penisu a ejakuláciu semena. Pre všetky pohlavia je v tejto fáze intenzívny, príjemný pocit. Niektorí ľudia môžu dosiahnuť viacnásobné orgazmy, zatiaľ čo iní sa môžu vrátiť do štádia náhornej plošiny.
 • Fáza rozlíšenia. Fáza riešenia označuje koniec cyklu sexuálnej odozvy. Počas tohto štádia sa telo vráti do stavu pred vzrušením, srdcová frekvencia, krvný tlak, rýchlosť dýchania a veľkosť pohlavných orgánov a prsníkov sa vrátia do normálu. Sexuálna stimulácia v tomto štádiu nevyvoláva ďalšie vzrušenie.

Vysvetlenie ejakulácie

U ľudí s penisom sa ejakulácia týka vypudenia semena z penisu, ku ktorému zvyčajne dochádza v dôsledku orgazmu. Zatiaľ čo ejakulácia je bežná pre ľudí s penisom, môže sa to stať aj u ľudí s vagínou, čo je známe ako „ženská ejakulácia“.

Ženská ejakulácia je jedinečná telesná funkcia, ktorá sa líši od striekania, ku ktorému dochádza pri sexuálnom vzrušení a orgazme. Namiesto toho zahŕňa vylučovanie približne dvoch polievkových lyžíc hustej, bielej, mliečnej tekutiny zo Skenových žliaz. Žľazy sa nachádzajú na oboch stranách močovej trubice a niekedy sa nazývajú „ženská prostata“, pretože sa vyvíjajú z rovnakých buniek, ktoré tvoria prostatu u ľudí s mužskou reprodukčnou anatómiou.

Cumming vysvetlil

Slovo cumming je hovorový výraz, ktorý sa najčastejšie používa na opis orgazmu, ale môže sa použiť aj na označenie ejakulácie. Pojem „vystreľujem sa“ ľudia často používajú, aby dali svojmu partnerovi vedieť, keď má orgazmus. Avšak, “cum” sa často používa na opis ejakulácie alebo semena. Ako pri každom slangu, tieto významy sa môžu mierne líšiť v závislosti od toho, s kým hovoríte, a môžu sa časom meniť.

Pochopenie terminológie súvisiacej so sexualitou je veľmi dôležité, pretože umožňuje ľuďom robiť informované rozhodnutia o svojom sexuálnom zdraví a potešení. Rozšírením sexuálnej slovnej zásoby môžu ľudia s dôverou vyjadrovať svoje potreby a túžby svojim partnerom, obhajovať svoje vlastné potešenie a hranice.

Pojmy ako orgazmus, ejakulácia a cumming sa však často používajú zameniteľne, čo vedie k zmätku.

Pre objasnenie, orgazmus je vrcholom sexuálneho vzrušenia, zahŕňa intenzívne fyzické vnemy a fyziologické zmeny. Typicky sa dosahuje sexuálnou stimuláciou pohlavných orgánov alebo erotogénnych zón. Ejakulácia sa týka vypudenia semena z penisu počas orgazmu, zatiaľ čo ženská ejakulácia zahŕňa uvoľnenie hustej tekutiny zo Skeneho žliaz. Aj keď sa „vystrekovanie“ často používa na opis orgazmu alebo ejakulácie, výraz „vystreknutie“ konkrétnejšie označuje semeno alebo ejakuláciu.

Odvetvie sexuálnych technológií má hodnotu 30 miliárd dolárov a rastie rýchlym tempom. Spoločnosti neúnavne pracujú na inováciách tých najzaujímavejších produktov, ktoré inteligentne reagujú na sexuálnu aktivitu, aby využili tento predpokladaný rast. Tieto produkty zahŕňajú sexboty, inteligentné vibrátory, stimulátory, masérky, personalizované porno, virtuálne a rozšírené sexuálne zážitky a ďalšie. Aký vplyv bude mať budúci technologický pokrok na našu duševnú pohodu, sexualitu a intimitu?

Kľúčové poznatky:

 • Sexuálna technológia má potenciál pozitívne ovplyvniť duševné zdravie tým, že poskytuje bezpečný a konsenzuálny výstup na sexuálne vyjadrenie a môže mať terapeutické výhody pre jednotlivcov s určitými duševnými poruchami.
 • Nadmerné používanie alebo závislosť od technického sexu môže viesť k zmenám nálady, závislosti, úzkosti a depresii.
 • Intimita je komplexný aspekt ľudských vzťahov, ktorý zahŕňa emocionálne, psychologické a fyzické zložky. Samotné sexuálne technológie nemôžu nahradiť hlbšie spojenia, ktoré sú nevyhnutné pre skutočnú intimitu.
 • Používanie sexuálnych technológií vo vzťahoch môže vyvolať otázky o podvádzaní a dôvere. Úprimná a otvorená komunikácia je dôležitá, aby sa predišlo nedorozumeniam a zraneným pocitom.

Technológia duševného zdravia a sexu

Technológia umožnila ľuďom nové spôsoby, ako skúmať a vyjadrovať svoju sexualitu, no tiež spôsobila množstvo problémov duševného zdravia vrátane:

 • Sexuálna závislosť
 • Extrémne zmeny nálad
 • Úzkosť
 • Depresia

Napríklad sexuálne roboty môžu poskytnúť bezpečný a konsenzuálny výstup na sexuálne vyjadrenie, najmä pre jednotlivcov, ktorí majú ťažkosti s nadväzovaním intímnych vzťahov alebo ktorí zažili traumu. Existujú však aj obavy, že používanie sexuálnych robotov môže prispieť k:

 • Závislosť
 • Izolácia
 • Odtrhnutie od reality – najmä ak sa na nich ľudia začnú spoliehať pri emocionálnej alebo fyzickej intimite

Rôzne typy sexuálnych technológií

Sexuálna technológia zahŕňa obrovské množstvo položiek a služieb zameraných na zlepšenie sexuálneho zážitku.

Contents

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp
Share on pinterest