Подальший Розвиток Фронтенд-розробника: Що Потрібно Знати, Крім Фронтенду

Share

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on pinterest

Якщо ви дивитеся в бік світу веб-технологій і ставите питання, що повинен знати Junior Frontend Developer, то ви на правильному шляху. Ця професія – можливість зробити свій внесок у створення унікальних і цікавих веб-додатків. Давайте розберемо, які навички та знання необхідні, щоб стати успішним Junior Frontend Developer.

Що має знати frontend engineer

Багатьом власникам бізнесу та стартапів простіше і дешевше викотити список необхідних скіллів під кожний конкретний проект і знайти людину, готову самостійно вивчити технології, щоб отримати заповітну посаду джуна. При тому, що по факту ці вимоги можуть відноситися до рівня center. Але все ж головне те, що роботу фронт-енду видно завжди візуально, і це круто, – переконаний Front-end developer Everlabs Олексій Дмитренко. Їх наявність обов’язкова для будь-якого FrontEnd розробника, який шукає першу роботу в IT.

Які Потрібно Вивчати Frontend Мови Програмування

Розповсюджене серед новачків припущення, що за допомогою HTML можна писати back end не є вірним. Дві основні складові розробки програмного https://wizardsdev.com/ забезпечення — frontend та backend. Ця частина відповідає за обробку запитів від клієнта, взаємодію з базами даних, бізнес-логіку та обчислення.

5 років досвіду роботи з технологією Х не робить вас Senior девом. «Сіньйорність» залежить від уваги до деталей, ставлення до роботи, рівня англійської та ваших комунікативних навичок більше, ніж те, як добре ви знаєте React/Angular/Node. Junior-спеціалістам краще більше часу приділяти підвищенню кваліфікації та навчанню. Тоді результат буде набагато ціннішим і для вас, і для компанії. Зі зростанням сеньйоріті фахівець частіше може долучатися до різних ініціатив в компанії.

Професія Front-end Розробника Очима Черкаських Айтішників

Так, якщо не подобається сфера чи вам нецікавий стек, краще не подаватися на цю позицію. Сподіваємося, що дана стаття була корисною і ви знайшли в ній відповіді на свої питання. Не забувайте, що в нашому навчальному центрі ви можете пройти повне навчання і за 5 місяців стати гідним претендентом на посаду Trainee/Junior FrontEnd Developer.

  • Давайте розберемо, які навички та знання необхідні, щоб стати успішним Junior Frontend Developer.
  • У цьому матеріалі ми розповімо, що таке “фронтенд”, чим він відрізняється від “бекенда”, якими навичками потрібно володіти, щоб стати затребуваним фронтенд-розробником і яка заробітна плата може бути у новачка.
  • У Frontend входить відображення функціональних завдань призначеного для користувача інтерфейсу, що виконуються на стороні клієнта, а також обробка запитів користувачів.
  • Фронтенди не тільки верстають за макетом, але програмують інтерактивні елементи.
  • Також, вас можуть попросити розповісти, які теги ви використовуєте, наприклад, для форми, і яким чином ви будете її створювати.

Як тільки ви отримаєте ці 5 Tech Skills для фронтендника – будете бажані на кожній співбесіді та зможете брати замовлення на фрілансі. JavaScript є мовою програмування, яка додає інтерактивність та динамічну поведінку на веб-сторінках. Вона дозволяє створювати складні функціональні можливості, обробляти події, виконувати перевірки форм та взаємодіяти з сервером. Frontend відповідає за користувацький інтерфейс, візуальне представлення і взаємодію користувача з вебдодатком. Backend керує серверною частиною, обробкою даних, базами даних і бізнес-логікою програми. Також студентам надається можливість роботи в команді над фінальним проектом за методикою scrum.

З Чого Почати Вивчення Фронтенду

Ще одна перевага – велике ком’юніті та значний масив інформації, говорить Front-end Developer компанії Default Value Андрій Близнюк. Розвиток девелопера неможливий без постійного бажання вчитися, додає Front-end Developer компанії Ekreative Богдан Кухаренко. Для продуктової компанії Poster (Дніпро) буде плюсом участь в олімпіадному програмуванні. Для Senior Front-end Developer найчастіше в додаткових побажаннях в Україні вказують Node.js (16%), AWS (10%), GraphQL (7%), CI/CD (7%), Webpack (6%), React Native (6%), Docker (6%). Детальніше зі спеціальністю, навчальною програмою і викладачами можна ознайомитися за посиланням.

Потім вивчаються основні поняття побудови серверної частини, паралельно додаючи інструменти, відповідно до обраної спеціалізації. Додатково напрацьовуються навички роботи з графічними редакторами і розумінням принципів UI / UX дизайну і, звичайно ж, софт-скіли . Backend – це програмно-апаратна частина проекту,  Frontend ж є клієнтською стороною призначеного для користувача інтерфейсу до програмно-апаратної частини проекту, тобто до бекенду. Іншими словами бекенд – це все те, що відбувається на стороні сервера і що залишається невидимим користувачеві (сам сервер теж є частиною бекенду, тільки апаратного). Звідси і назва front – це видиме спереду, back – це те, що приховано позаду, невидиме.

Подальший Розвиток Фронтенд-розробника: Що Потрібно Знати, Крім Фронтенду

Деякі роботодавці абсолютно не відрізняють фронтенд-розробника від верстальника, пред’являючи до претендента на вакансію фронтенд-розробника  вимоги, що абсолютно не відносяться до його профілю. Роботодавці часто самі не знають, що верстальник – це фактично вузькопрофільний фахівець. Його завдання полягає в верстці макету, отриманого від дизайнера, використовуючи при цьому тільки HTML + CSS, і це лише третина від того, що повинен знати junior frontend розробник. Таким чином, FrontEnd розробник — це IT-фахівець, який створює все те, що ви можете побачити на будь-якому сайті в мережі інтернет, включаючи як зовнішній вигляд сайту, так і логіку, що функціонує на стороні клієнта. При цьому дуже важливо, щоб веб-сайт відображався однаково добре на всіх пристроях і браузерах, що в рази ускладнює роботу фронтенд спеціаліста. Фронтенд це галузь веб-розробки, в якій створюється інтерфейси користувача для веб-додатків або веб-сайтів.

Що має знати frontend engineer

Фронтенд спеціальність дозволяє працювати не тільки в офісі, а й віддалено, що є приємним бонусом. В Україні навичкою номер один є англійська мова з показником 61% згадок. Порівняймо компенсацію JavaScript-розробників залежно від рівня англійської згідно з альтернативним зарплатним віджетом.

Frontend Розробник – Хто Це

У будь-якому випадку якісна верстка – це база, якою потрібно володіти впевнено і вільно як верстальнику, так і фронтенд фахівцю. Ви отримаєте дуже велику перевагу, якщо знайдете собі FrontEnd-ментора. Використовуючи react вакансии свій солідний досвід і відточені в робочих умовах навички, IT-наставник буде направляти вас, стежити за вашим прогресом, давати корисні поради, підтримувати вашу мотивацію і зацікавленість у навчанні.

Досвідчений розробник знає, які питання поставити для виділення сильних і слабких сторін кандидата, і разом з цим може організувати процес для швидшого онбордингу нового члена команди в проєкт. З підвищенням на посаді та напрацюванням досвіду фронтенд-розробнику можуть доручити задачу по сетапу чи підтримці групи репозиторіїв, що відносяться до однієї чи декількох частин проєкту. Познайомившись із патернами, я дійсно почав писати код краще, а найголовніше — робити його більш масштабованим і не потрапляти в ситуацію, коли команді треба переписати половину програми, щоб імплементувати певну фічу 🙃. HTML, або HyperText Markup Language, це мова, яку використовують у веб-розробці для створення структури та змісту веб-сторінок. Також, вас можуть попросити розповісти, які теги ви використовуєте, наприклад, для форми, і яким чином ви будете її створювати. Їх освоєння необхідно як для роботи в команді, так і для власного особистісного зростання, тому важливо не нехтувати ними, а віднестися з ним так само відповідально, як і до технічних знань.

Що має знати frontend engineer

Простіше кажучи, це те, що бачить користувач і які дії виконує кожен раз, коли підключається до мережі інтернет і відкриває будь-який браузер. Тут не потрібно зубрити інформацію по кожному тегу і його атрибутах, але ви повинні розуміти загальну структуру їх побудови, і вміти пояснити різницю між тегами для заголовків, секцій, навігації. Компанії шукають співробітників, які приноситимуть реальну користь. Тому в резюме потрібно не просто перераховувати список обов’язків, а й вказувати конкретні результати, що вимірюються. Знання англійської мови, принципів побудови backend, баз даних, основ web optimization – це непогані додаткові переваги, про які слід згадати. Самостійне навчання – дуже складний, часто заплутаний та тривалий процес.

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on whatsapp
Share on pinterest

Leave a Comment